Renata Łuksza

Klub Krasnoludków Książkowych to hasło pod którym kryją się działania rozwijające twórczość i kreatywność dzieci z klasy zerowej. W bieżącym roku szkolnym w naszej grupie podjęłam szereg działań, które wyzwalają potencjał dziecięcy. Jednym z takich działan jest innowacja pedagogiczna " Poznajemy kraje Unii Europejskiej". Celem tej innowacje ma być zapoznanie dzieci z kulturą i zwyczajami innych państw. Dzieci podczas zajęć przeżywają wspólną podróż w świat mody, muzyki, historii, kulinariów danego kraju. Maluchy żywiołowo reagują na zaproponowane zabawy i propozycje zajęć i świetnie potrafią odnaleźć się w inscenizowanych sytuacjach.Innym rodzajem aktywności w zerówce są zajęcia dodatkowe, realizowane w środy i piątki. Są to działania ukierunkowane na wielozmysłowe poznanie świata. Uczniowie rozwijają swoje zmysły, a także kreują się poprzez ruch, muzykę i twórczość plastyczną. " Krasnoludki Książkowe" nie tylko tkwią w czterech ścianach swojej klasy, ale także poznają kulturę masową poprzez wyjazdy do kina i teatru. Wraz z nauczycielem biblioteki wkraczamy w świat piękna literatury poprzez cykl zajęć "Książki pomagają", a także uczestniczymy w akcji edukacyjnej pod patronatem MEN  "Dzieci uczą rodziców".