O mnie Język polski IV Zajęcia logopedyczne Biblioteka Klub Szkół UNICEF Technika

Joanna Lawrenty

Od 2013 roku nasz placówka należy do Klubu Szkół UNICEF.

W tym czasie uczniowie brali udział w akcjach:

Gwiazdka dla Afryki

Na podstawie materiałów przesłanych przez UNICEF uczniowie zostali zapoznani z celem akcji "Gwiazdka dla Afryki". Palakaty promujące akcję zostały umieszczone na korytarzu, co umożliwiło rodzicom i opiekunom zaznajomienie się z prowadzonymi w szkole dzałaniami na rzecz dzieci z  Sierra Leone.W połowie grudnia odbyła sie zbiórka pieniędzy połączona z projekcją filmów przedstawiających sytuację dzieci w Afryce.

Prawa dziecka a problemy współczesnego świata

Z Celami Zrównoważonego Rozwoju zapoznani zostali uczniowie klasy V. Na godzinach wychowawczych przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem wybranych elementów ze scenariuszy zamieszczonych w podręczniku dla nauczyciela "Prawa dziecka w Celach Zrównoważonego Rozwoju". Piątoklasiści żywo reagowali na historie dzieci opisane w scenariuszach oraz przedstawione w filmach. Analizowali je w kontekście własnej sytuacji życiowej oraz w odniesieniu do praw dziecka.

dyplom.pdf